ТРИБИНА - Трансформација објављене религије (пример раног хришћанства)

[sigplus] Critical error: Image gallery folder Fotogalerija/2013TribinRanaReligija is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Т Р И Б И Н А - Трансформација објављене религије (пример раног хришћанства) одржана је 28. новембра 2013., у 17сати у амфитеатру ВТШСС Пожаревац.

Апстракт: трансформација ранохришћанског проповедништва и веровања првих хришћана, у процесу све снажнијег удаљавања од јудаистичке религијске традиције, може се пратити на два основна подручја. Прво је идејно, условно речено догматско-теолошко које подразумева трансформацију у схватању спасења, спаситеља и његове функције, будућег царства божијег и Исусове особе. Друго подручје на којем се очитује трансформација раног хришћанства је социјално: ради се о промени социјалног састава верника, односа верника према официјелном поретку Римског царства (власти) и односа верника према вишим социјалним слојевима.

Предавач: Др Мирко Благојевић,

виши научни сарадник Института за филозофију и друштвену теорију, Београд
професор Високе техничке школе струковних студија, Пожаревац.

био-библиографија аутора: http://instifdt.bg.ac.rs/blagojevic.html

{gallery}Fotogalerija/2013TribinRanaReligija{/gallery}